COLA powstała w 1963 roku jako producent kotłów do budowy systemów grzewczych z wykorzystaniem węgla i drewna. Doświadczenie nabyte w tej dziedzinie pozwoliło Cola do opracowania konkretnych produktów opalanych peletem, w tym zaprojektowanie i opatentowania najnowocześniejszego paleniska zdolnego zapewnić lepsze spalanie i powodującego redukcję resztkowych popiół i emisja gazów i pyłów niespalonych.

Badania i innowacje zawsze były cechami charakterystycznymi Cola Srl, umieszczając ją wśród najbardziej dynamicznych i innowacyjnych firm w sektorze.

 

Na jesieni 2006 r Cola srl ​​została przejęta przez Grupę Ferroli i dołączyła do marki zaliczanej do najlepszych na świecie w sektorze ogrzewania, klimatyzacji i energii odnawialnej.

 

Piece Cola wykonane są w całości we Włoszech, w zakładzie w Arcole, w prowincji Werona. Made in Italy jest naszą misją: Wybierając kuchenkę Cola, wybierasz starannie wyprodukowany produkt włoskiej jakości, twórczo zaprojektowany i zaawansowany technologicznie, wydajny i zgodne z najsurowszymi normami europejskimi.