Pon – Pt 10.00 – 18.00 | Sob 10.00 – 13.00

Spartherm

SPARTHERM – to synonim tego co nowoczesne w zakresie materiałów, technologii i designu świata kominków. Dla wielu nazwa ta nierozłącznie wiąże się z założycielem firmy panem G.M Rokossa, który zrewolucjonizował rynek kominkowy wprowadzając w miejsce dotychczasowych żeliwnych wkładów grzewczych, paleniska z wysokiej jakości stali wyłożonych wykładziną szamotową. Wprowadzenie nowej technologii pozwoliło w krótkim czasie opracować kilkaset różnych rozwiązań o bardzo dobrych parametrach technicznych oraz znaleźć się w ścisłej czołówce. Aktualnie firma eksportuje swoje wyroby do kilkudziesięciu krajów niezmiennie pozostając liderem w tej branży. Dynamikę rozwoju firmy oraz jej potencjał twórczy łatwo prześledzić po wciąż powstających nowych inwestycjach. Kilkanaście tysięcy metrów kwadratowych hal w Melle i w Strzelcach Krajeńskich z najnowszym parkiem maszynowym i technologicznym nawet na „ ludziach z branży” robi wrażenie.

Spartherm

Spartherm

Otwarte w czerwcu 2011 roku Centrum Spartherm w Gorzowie Wielkopolskim to nie tylko budynek na miarę XXI wieku ale przede wszystkim nowoczesna ekspozycja z olbrzymim zapleczem szkoleniowym. Warto również wspomnieć, że Spartherm to jedyna zagraniczna firma kominkowa, która tyle zainwestowała w rynek polski (zakład w Strzelcach Krajeńskich zatrudnia ponad 300 osób) i nadal planuje nowe inwestycje na tym rynku.

Centrum Kominkowe w Krakowie to jeden z największych salonów kominkowych w Polsce. Na powierzchni około 500 metrów kwadratowych króluje światło i przestrzeń. Prezentowana ekspozycja może zaspokoić najbardziej wyszukane gusta klientów. Stanowi ona przemyślaną całość a jednocześnie została zaplanowana w taki sposób, by prowadzić klienta i odkrywać przed nim coraz to nowe możliwości i rozwiązania aranżacyjne, jakie dają wkłady firmy SPARTHERM.

Odwiedź stronę producenta tutaj

KOMINKI SPARTHERM SPEŁNIAJĄ RYGORYSTYCZNE NORMY UE

W 2022r. wejdą w życie rygorystyczne przepisy Unii Europejskiej dotyczące emisji spalin pieców, kominków i innych urządzeń energetycznych. Wszystkie produkty Spartherm oferowane na polskim rynku spełniają te wyśrubowane założenia.

Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE, potocznie zwana Ekoprojektem, ma za zadanie poprawić jakość pogarszającego się stanu środowiska naturalnego. Norma ta mówi o szczegółowych parametrach jakie powinny spełniać urządzenia grzewcze we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Chodzi tu m. in. o granice emisji pyłów, tlenku węgla, czy tlenku azotu. Ekoprojekt dotyczy nie tylko pieców, czy pomp cieplnych, ale też „ogrzewaczy pomieszczeń na drewno”, do których zalicza się również wkłady kominkowe, które służą jako dodatkowe źródło ogrzewania.

Kominki które zostaną wprowadzane do obrotu i użytkowania od 1 stycznia 2022 roku będą musiały spełniać następujące wymogi sezonowej efektywności energetycznej i emisji zanieczyszczeń dla sezonowego ogrzewania pomieszczeń określone w przepisach rozporządzenia Komisji Unii Europejskiej:

• emisja cząstek stałych (PM) – nie może przekraczać 40 mg/m3 dla urządzeń z zamkniętą komorą spalania wykorzystujących inne paliwo niż pelet oraz nie mogą przekraczać 50 mg/m3 dla urządzeń z otwartą komorą spalania,

• emisja tlenku węgla (CO) – nie może przekraczać 1500 mg/m3 dla urządzeń z zamkniętą komorą spalania wykorzystujących inne paliwo niż pelet oraz nie może przekraczać 2000 mg/m3 dla urządzeń z otwartą komorą spalania,

• emisje tlenków azotu (NOx) – nie może przekraczać 200 mg/m3 dla urządzeń z zamkniętą komorą spalania.

• emisja organicznych związków gazowych (OGC) – nie może przekraczać 120 mgC/m3 dla urządzeń z zamkniętą komorą spalania wykorzystujących inne paliwo niż pelet,

Ponadto:

• sezonowa efektywność energetyczna – nie może być niższa niż 65% dla urządzeń z zamkniętą komorą spalania wykorzystujących inne paliwo niż pelet oraz nie może być niższa niż 30% dla urządzeń z otwartą komorą spalania.

Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem firm:

Skontaktuj się z nami

W czym możemy Ci pomóc?

    *Pole wymagane

    W czym możemy Ci pomóc?
    error: Zawartość zabezpieczona.