Piecyki na pellet

Wyniki: 1–20 z 162
 
Strony:123...9»

Nowoczesnymi sprzętami do ogrzewania domu, które łączą w sobie dbałość o ekologię, niskie ceny energii, a także efektowny design, są piece na pellet. Wśród dostępnych w naszym sklepie internetowym produktów znajdą się piecyki wolnostojące, które mogą ogrzewać tylko jeden pokój, lub urządzenia, które są przeznaczone do podnoszenia temperatury w wielu pomieszczeniach.

Zróżnicowana kolorystyka

Sprzedawane piecyki na pellet dostępne są przede wszystkim w wielu wersjach kolorystycznych, wśród których wyróżnić możemy chociażby kolory:

  • czarny,
  • bordowy,
  • biały,
  • beżowy,
  • kremowy,
  • a także inne barwy.

Do innych części tego urządzenia wykorzystano w większości przypadków emaliowaną stal lub ceramikę, zaś do pozostałych elementów, bezpośrednio narażonych na działanie ognia, zastosowano materiał żeliwny.

Funkcjonalność

Proponowane piecyki na pellet to opcja, która w dużej mierze polega na zautomatyzowanej pracy. Są one wyposażone w praktyczne programatory, które można ustawić nawet na okres tygodnia. Odpowiednie opcje pomogą pilnować pożądanej temperatury w pomieszczeniu, a także regulować stopień zużywanego pelletu. Bardzo komfortową możliwością jest zastosowanie pilota, który pozwala zarządzać pracą urządzenia zdalnie, nawet z innego pomieszczenia.

Bezpieczeństwo

Atutem pieców na pellet jest także wysoki standard dotyczący wprowadzonych zabezpieczeń. Takie urządzenie zostało zaprogramowane w taki sposób, aby w momencie jakichkolwiek problemów z jego pracą, związanych z niewłaściwym funkcjonowaniem, odprowadzaniem dymu lub innymi usterkami, nastąpiło bezpieczne wyłączenie.

System czyszczenia paleniska

Ważnym aspektem, który łączy się z zapewnieniem bezpieczeństwa, jest także sprawny system czyszczenia paleniska. Dzięki temu w szybki sposób można wyczyścić przestrzeń służącą do palenia ognia, co przekłada się również na jakość ogrzewania, a użytkowników pozbawia konieczności dodatkowej czynności.

Niewielka ilość popiołu

Zaletą, która łączy się bezpośrednio z systemem czyszczenia, jest ilość popiołu, która wytwarzana jest w piecach na pellet. W tym przypadku jest ona wyraźnie mniejsza niż w przypadku drewna, co sprawia, że jest to rozwiązanie bardziej ekonomiczne. Jednocześnie nie przekłada się to na mniejszą ilość energii. Pellet jest surowcem o niewielkich rozmiarach, dlatego też jego dozowanie do pojemnika odbywa się szybko i bezproblemowo.

Zróżnicowana moc grzewcza

W zależności od wielkości oraz liczby pomieszczeń, a także indywidualnych potrzeb, dopasować można optymalny piec na pellet pod względem dostępnej mocy grzewczej. Zakres ten w przypadku poszczególnych modeli waha się od 6 kW do nawet 28 kW.