fbpx
Pon – Pt 10.00 – 18.00 | Sob 10.00 – 13.00

Kominek to dekoracyjny element wyposażenia domu, który niemal od razu przywodzi na myśl przyjemną atmosferę. Palenisko zwykle zajmuje reprezentatywne miejsce w salonie, tworząc tym samym wyjątkową przestrzeń do odpoczynku. Tańczące płomienie za szybą towarzyszą nam przez cały rok, choć najchętniej podziwiamy je w długie, jesienne wieczory. Nie można jednak zapomnieć, że kominek stanowi także wydajne i ekologiczne źródło ogrzewania – główne lub dodatkowe, którym z łatwością dogrzejemy domowe wnętrza.

Ważnym elementem każdego kominka są kratki wentylacyjne, na które wiele osób nie zwraca uwagi. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza pomiędzy wkładem kominkowym a pomieszczeniem, ograniczając tym samym ryzyko przegrzania się i uszkodzenia wkładu, a w skrajnych przypadkach również pożaru. Do niedawna kratki pełniły jedynie funkcje użytkowe, dlatego w starszych systemach nie prezentują się zbyt okazale. Obecnie mamy jednak do wyboru modele o wysokich walorach estetycznych, które nadają kominkowy eleganckie wykończenie.

Jakie kratki kominkowe wybrać?

Wystrój wnętrza z biegiem czasu może ulec zmianie, dlatego kratki wentylacyjne, wkłady oraz obudowę należy dopasować do stylu kominka. Wszystkie elementy powinny harmonijnie ze sobą współgrać i tworzyć spójną całość. Równie ważne jest ustalenie liczby niezbędnych kratek do zamontowania, a także ich parametrów technicznych oraz wymiarów. W tym pomoże nam wykonawca systemu kominkowego.

Surowy minimalizm to jeden z najmodniejszych trendów w branży wnętrzarskiej. Wiele osób decyduje się na nowoczesne kominki o prostej konstrukcji, jednolitej strukturze oraz stonowanej kolorystyce. Kratki kominkowe występują najczęściej w formie geometrycznych tunelów, które na pierwszy rzut oka nie wyglądają jak system wymiany ciepłego powietrza, lecz stylowy element dekoracyjny. W bardziej eleganckich wnętrzach urządzonych w duchu glamour lepszym rozwiązaniem będą ozdobne modele z połyskującą siatką lub misternie wykończoną ramą.

Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem firm:

Skontaktuj się z nami

W czym możemy Ci pomóc?
    * Pole wymagane

    W czym możemy Ci pomóc?
    error: Zawartość zabezpieczona.