fbpx
Pon – Pt 10.00 – 18.00 | Sob 10.00 – 13.00

Unico

UNICO – polskiego producenta wkładów kominkowych klasy premium.

Nasza specjalność to wkłady konwekcyjne (klasyczne i najbardziej popularne „kominki powietrzne”) oraz wkłady z płaszczem wodnym (wspomagające instalację grzewczą „kominki wodne”). Promujemy innowacyjne rozwiązania, takie jak palenisko dolnego spalania (Dragon X) do kominków zwiększające wydajność pieca, czy będący nowością na rynku kondensacyjny wymiennik wodny Condens.

Jesteśmy największym producentem wkładów kominkowych na terenie Dolnego Śląska. Jako rodzinna firma tworzymy zgrany zespół, kierując się mottem: Różnicę stanowi jakość szukamy własnych technologicznych rozwiązań. Niezawodne produkty, dobra infrastruktura i profesjonalna obsługa klienta przyczyniają się do tego, że marka UNICO stale umacnia swoją pozycję na rynku, oferując Państwu doskonałe kominki.

Unico

Dlaczego Unico?

  • Wkłady kominkowe Unico są w pełni wykonywane w Polsce
  • Ręczny wykończenie montażowe kominków
  • Możliwość swobodnej konfiguracji wykończenia wkładu kominkowego
  • 30-letnie doświadczenie w produkcji

Technologia

SYSTEM CZYSTEJ SZYBY

Powietrze jest doprowadzone do górnej części komory paleniskowej i spływa poprzez otwory nad drzwiczkami, tworząc naturalne korytarze powietrzne, chroniące szybę kominka przed zabrudzeniem osadami ze spalania.

SYSTEM REFRABOX

Innowacyjnym rozwiązaniem stosowanym wyłącznie we wkładach kominków UNICO jest wyłożenie paleniska kompletem płyt pionowych i samonośnym deflektorem wykonanym z ceramiki typu Refrabox. Ogniotrwały i odporny na udary mechaniczne materiał zwiększa ilość energii zakumulowanej w komorze spalania i pozwala na długotrwałe użytkowanie kominka.

NORMY BIMSCHV 2

Pomiary CO w spalinach są istotnym elementem kontroli jakości spalania drewna. BImSchV 2, norma obowiązująca od 31 grudnia 2014 r., dopuszcza emisję tlenku węgla przez urządzenia grzewcze i kominki na poziomie nie większym niż 1250 mg/Nm3. Wkłady kominkowe UNICO spełniają wszystkie obowiązujące wymogi.

Odwiedź stronę producenta tutaj

Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem firm:

Skontaktuj się z nami

W czym możemy Ci pomóc?
    * Pole wymagane

    W czym możemy Ci pomóc?
    error: Zawartość zabezpieczona.