Pon – Pt 10.00 – 18.00 | Sob 10.00 – 13.00

Powietrzne piecyki na pellet

Piecyki wolnostojące na pellet w wersji powietrznej to idealne rozwiązanie do ogrzewania pomieszczeń w sposób ciągły. Posiadają wbudowany zasobnik na pellet oraz pełną automatykę, dzięki której same rozpalają się i wygaszają pilnując zadanej temperatury pomieszczenia. Powietrzne piecyki są wyposażone w wentylator ciepłego powietrza. Najnowsze urządzenia posiadają możliwość wyłączenia wentylatora, dzięki czemu pracują niemal bezgłośnie, zapewniając komfort użytkownikom.

Najciekawsze rozwiązania prezentują włoscy producenci: Ravelli, Thermorossi oraz EdilKamin.

Zobacz produkty

Piecyki na pellet z dystrybucją powietrza

Piecyki powietrzne występujące w wersji z dystrybucją powietrza są przeznaczone do ogrzewania jednocześnie kilku pomieszczeń. Posiadają wbudowane nawet trzy wentylatory, a dzięki zastosowaniu kanałów dgp istnieje możliwość ogrzewania pokoju w odległości nawet 15 metrów od piecyka. 

Piecyki w nowej technologii są w pełni hermetyczne (nadają się do montażu w domu z wentylacją mechaniczną) oraz wyposażone w mechaniczne czyszczenie paleniska. Takie rozwiązanie wydłuża konieczność czyszczenia piecyka  nawet do dwóch tygodni.

Specjalistą nowych technologii jest producent Ravelli.

Zobacz produkty

Piecyki na pellet z płaszczem wodnym

Wolnostojące piecyki na pellet z płaszczem wodnym to nic innego jak znane kotły centralnego ogrzewania, ale przeznaczone do montażu w salonie. Piecyki posiadają różnorodne wykończenia, również w ceramice. Zaletą jest szyba paleniska, która pozwala cieszyć się pięknym ogniem.

Nasze piecyki z płaszczem wodnym przeznaczone są do współpracy zarówno z grzejnikami, jak również z zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową czy zbiornikiem buforowym. Piecyki na pellet mogą współpracować z innymi źródłami ciepła w domu, jak piec gazowy czy panele solarne.

Ciekawą stylistykę swoich piecyków prezentuje Thermorossi.

Zobacz produkty

Piecyki wolnostojące na pellet

Piecyki wolnostojące na pellet to nowoczesne, ekologiczne i zautomatyzowane urządzenia zapewniające ciepło w domu przy jednoczesnej minimalizacji pracy do użytkownika. Pozwalają cieszyć się piękną wizją ognia, komfortem termicznym, bezpieczeństwem użytkowania bez nakładania dodatkowych obowiązków.

Komfort i bezpieczeństwo

Czemu automatyzacja jest tak ważna cechą piecyków wolnostojących na pellet? Odpowiedż jest bardzo prosta- wygoda i bezpieczeństwo użytkowania. Dzięki zastosowanym technologiom piecyki na pellet, czy to powietrzne, czy z płaszczem wodnym, są w stanie działać w trybie automatycznym. Urządzenie może samo się włączać i wyłączać pilnując komfortowej temperatury w domu. Wiele modeli piecyków wolnostojących posiada również mechaniczne czyszczenie paleniska. Co to oznacza dla użytkownika? Oznacza komfort i bezpieczeństwo. Czyste palenisko przy starcie urządzenia zapewnia udane rozpalenie. Dzięki obrotowemu palenisku użytkownić może zapomnieć o czyszczeniu popielnika aż do trzech tygodni. 
W kwestii bezpieczeństwa czujniki automatycznie wyłączą urządzenie zanim dojdzie do uszkodzenia piecyka. Odpowiadają za to czujniki termiczne, klapy przeciwwybuchowe i czujniki ciągu kominowego. 

Piecyki na pellet to wiele możliwości

Piecyki wolnostojące na pellet mogą ogrzewać dom przy pomocy ciepłego powietrza lub instalacji centralnego ogrzewania.
W przypadku urządzeń powietrznych możemy wybierać czy chcemy ogrzać tylko urządzenie w którym będzie znajdował się piecyk, czy może również inne pomieszczenia w domu przy pomocy rozprowadzenia powietrza. Takie piece będą wyposażone w dodatkowe wentylatory umożliwiające przepływ ciepłego powietrza przez instalację DGP. W zależności od wybranego modelu możemy w różny sposób kontrolować pracę tych wentylatorów.
Piece z płaszczem wodnym są wyposażone w pompę obiegową, zawór bezpieczeństwa, pomiar ciśnienia i temperatury wody, zabezpieczenie przed przegrzaniem płaszcza wodnego i naczynie przeponowe. Bardziej rozbudowane wersje tych urządzeń mogą również obsługiwać dwa niezależne obiegi grzewcze: układ centralnego ogrzewania i zasobnik wody użytkowej. 

Stylowy element wystroju wnętrz

Mnogość wzorów, kolorów, kształtów i wykończeń piecyków wolnostojących na pellet powoduje, że stają się one nie tylko żródłem ciepła, ale także stylowym dodatkiem. W zależności od tego czy klient jest zainteresowany bardziej klasycznym wykończeniem piecyka czy też bardziej nowoczesnym, może wybierać spośród wykończenia z kafli ceramicznych, naturalnego kamienia, stali a nawet szkła.
Dla miłośników designu nie lada gratką może okazać się piecyk Thermorossi Bellavista

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroka ofertą piecyków wolnostojących na pellet TUTAJ

piecyk wolnostojący na pellet piecyk wolnostojący na pellet piecyk wolnostojący na pellet

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu ekspozycyjnego znajdującego się w Konstantynowie Łódzkim na ulicy Łódzkiej 67. Wskazówki dojazdu znajdą Państo TUTAJ

Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem firm:

Skontaktuj się z nami

W czym możemy Ci pomóc?
    *Pole wymagane

    W czym możemy Ci pomóc?
    error: Zawartość zabezpieczona.