fbpx
Pon – Pt 10.00 – 18.00 | Sob 10.00 – 13.00

Piece Kaflowe La CastellaMonte

la castellomonte
Silvana Neri i Roberto Perino tchnęli życie w La Castellamonte, pracując wspólnie od połowy lat osiemdziesiątych. W rezultacie dziś ich marka tworzy czarujące i technologicznie zaawansowane piece kaflowe, które opowiadają historię i ewolucje firmy.
„I tak pod marką „La Castellamonte” produkowane są ceramiczne, przyjazne dla środowiska i bezpieczne piece opalane drewnem, które łączą doświadczenie tradycji z innowacyjną technologią.”

Nasza firma wzięła swoją nazwę od miasta w którym działa- CastellaMonte. Zajmujemy się tworzeniem wyrobów ceramicznych od około 40 lat. Począwszy od lat 70, kiedy to po okresie przestoju powojennego młodzi wrócili do pracy z gliną. Następnie produkcja piecy kaflowych została wznowiona w kolejnej dekadzie, kiedy pojawiły się pierwsze kryzysy energetyczne. W rezultacie rodziny chciały mieć możliwość ogrzewać się autonomicznie, poza scentralizowanymi elektrociepłowniami. Ponadto rodziny na nowo odkryły wielką wartość pięknej, funkcjonalnej ceramiki, która oprócz ciepła zapewniała emocjonalny komfort wizualny.

W historii Castellamonte istnieje „czerwona nić”, która łączyła różne pokolenia. Innymi słowy jest to ciągłość pracy z gliną, naturalnym surowcem wydobywanym z jaskiń tego obszaru, który zawsze był używany do realizacji przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych. 

 

Trochę historii

 

XIX wiek to prawdziwy triumf klasycznego pieca z Castellamonte, ale już w poprzednich wiekach piece te były doceniane i poszukiwane. Pod koniec XVIII wieku w Castellamonte powstał pierwszy kominek z terakoty z gorącym powietrzem i widocznym ogniem: kominek „Franklin”. Nazwa pochodzi od nazwiska wynalazcy, który badał zasadę konwekcji stosowanej w systemach grzewczych. Ten kominek odniósł wielki sukces i w znacznym stopniu przyczynił się do rozsławienia lokalnej tradycji ceramicznej.

 

Pierwsze produkcje przypisuje się fabryce ceramiki Reasso, dawnej dynastii rzemieślników, założonej przez wieki w sercu S. Rocco między alejami B. De Rossi i Franklin. Prawdziwy triumf klasycznego pieca Castellamonte, ozdobionego wyszukanymi wzorami, pomalowanego żywymi kolorami to wiek XIX. Piec kaflowy stał się cennym obiektem dekoracyjnym. Wydaje się, że niektóre monumentalne piece zostały nawet wysłane do dalekiej Rosji, do Petersburga. Po II wojnie światowej, piec od wielu lat nie jest już używany, zastąpiony różnymi systemami grzewczymi. Po dziesięcioleciach zapomnienia młodzi rzemieślnicy wracają do pracy przy piecach i ceramice. Dzieje się tak ponieważ na nowo odkrywamy ich walory środowiskowe, ekonomię i przede wszystkim ich wyjątkowy wygląd.

 

La CastellaMonte Piece Kaflowe

Piece ceramiczne „La Castellamonte” wykonuje się zgodnie ze starożytną tradycją rzemieślniczą Castellamonte. Jednak zastosowanie specjalnych cech technicznych czyni je nowoczesnymi pod względem funkcjonalności i bezpieczeństwa. Korpus zewnętrzny naszych pieców jest w całości wykonany z emaliowanego ceramicznego materiału ogniotrwałego. Dzięki składowi naszych ciast jest wysoce odporny na rozszerzalność cieplną. Ponadto powierzchnia, mimo że wydziela ciepło, nie nagrzewa się do czerwoności i utrzymuje temperaturę w granicach obowiązujących norm. Dodatkowo ceramika jest produkowana ręcznie, przez wspaniałych rzemieślników.

Każdy piec projektujemy z zachowaniem szczególnej estetyki i z wykorzystaniem ozdób typowych dla starożytnej tradycji Castellamonte. Została ona należycie zinterpretowana i zrewidowana przez nowe wymagania mieszkaniowe i styl życia. Szklane drzwi służą do ciągłej kontroli palenia oraz  umożliwiają podziwiania ognia tworząc komfort wizualny. Przyczynia się do tego samooczyszczanie szyby.

Dodatkowym atutem piecy kaflowych La CastellaMonte jest ich personalizacja. Możemy wybrać piecyk niższy lub wyższy, z akumulacją lub bez. Komin spalinowy możemy ukryć pod ceramiczną kolumną. Ponadto wybieramy kolor kafli ich wykończenie. W rezultacie będziemy ogrzewać się małym dziełem sztuki w sposób ekologiczny. Kolejnym atutem piecy kaflowych La CastellaMonte jest to, że kiedy wybierzemy piec, mamy pewność, że będzie on wyglądał tak jak chcemy co więcej osiągniemy to bez kosztownego remontu i bałaganu w całym domu.

Autonomia pracy

Duże kominki wykonane ze stali pokrytej wewnętrznie materiałem ogniotrwałym, również własnej produkcji, pozwalają na znaczny załadunek drewna. W rezultacie daje to autonomię, w zależności od modelu, około. 6/12 godzin. Doskonały system spalania z powietrzem pierwotnym i wtórnym (podwójne spalanie), dzięki temu osiągamy wydajność cieplną 75/87% co więcej osiągamy także niską emisje do atmosfery przy bardzo niskim odsetku tlenku węgla (0,05%) i zanieczyszczeń. Jasno wynika to z testów laboratoryjnych. W rezultacie piece są  zgodne z najbardziej rygorystycznymi wymaganiami europejskimi oraz międzynarodowymi standardami ochrony środowiska.

La Castellamonte piece kaflowePiec kaflowy la catellamonte

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą tych wyjątkowych piecy kaflowych TUTAJ

Zapraszamy do kontaktu! Mogą Państwo odwiedzić nasz salon ekspozycyjny w Konstantynowie Łódzkim. 

W naszej ofercie znajdą Państwo także materiały podłączeniowe do kominków. Z przyjemnością także  zamontujemy takie dzieło sztuki w Państwa domu.

 

Dodatkowo praktyczne informacje o piecykach i kominkach znajdziesz na naszym Blog

Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem firm:

Skontaktuj się z nami

W czym możemy Ci pomóc?
    * Pole wymagane

    W czym możemy Ci pomóc?
    error: Zawartość zabezpieczona.