fbpx
Pon – Pt 10.00 – 18.00 | Sob 10.00 – 13.00

Eva Calor

EVA Calor  jest włoskim producentem wolnostojących piecyków na pellet

Wieloletnie doświadczenie w produkcji kominków oraz pieców opalanych drewnem zostało wykorzystane przy tworzeniu nowej linii produktów, które obecnie podbijają Europę. Połączenie tradycji z nowoczesnością i technologią zaowocowało stworzeniem całej gamy automatycznych, bezobsługowych piecyków na pellet, które pozwalają nam cieszyć się magią żywego ognia bez zbędnych zabiegów: gromadzenia, rozdrabniania, rozpalania i podkładania kawałków drewna.

Cicha praca naszych piecyków gwarantuje komfort, bezpieczeństwo i niezaprzeczalną wygodę. A ich stylistyka pozwoli wprowadzić w dowolne wnętrze nowoczesną wizję ognia.

Piecyki Eva Calor to produkt, którego eksploatacja jest ekologiczna, głównie ze wzgędu na zastosowanie odnawialnego paliwa jakim jest pellet. Wszystkie urządzenia spełniają najbardziej rygorystyczne normy emisji spalin oraz zapewniają maksymalnie wygodne i ekonomiczne użytkowanie.

Technologia

Piecyki wolnostojące i kominki na pelet to nowoczesne w pełni automatyczne urządzenia zastępujące tradycyjne opalane drewnem kominki i piece. Technologia automatycznego rozpalania, podawania i spalania pelletu czyni nasze urządzenia wyjątkowo łatwymi w obsłudze i przyjaznymi użytkownikowi. Piecyki na pelet dzięki zastosowanej automatyce procesu spalania, dają ciepło wymagając jedynie dostarczenia granulowanego paliwa i włączenia urządzenia. Po zasypaniu wbudowanego zasobnika pelletem i uruchomieniu, w piecyku zaczyna się pięknie palić. Pelet za pomocą podajnika dostarczany jest do paleniska, gdzie elektryczna zapalarka wznieca ogień, a wentylator dostarcza potrzebnego powietrza. Proces spalania przebiega w sposób całkowicie automatyczny.

Piecyki i kominki Eva Calor wyposażono w wygodny i łatwy w obsłudze sterownik pozwalający na wybór pracy urządzenia w trybie manualnym lub chrono. Możemy je również uruchamiać i sterować z opcjonalnego pilota.

W trybie manualnym określamy jedynie temperaturę jaką kominek ma uzyskać i ją utrzymywać – to parametr, do którego urządzenie automatycznie dostosowuje proces spalania i czas pracy. Po osiągnięciu zadanej temperatury urządzenie wyłącza się, a gdy pomieszczenie schłodzi się znów się załączy.

W trybie Chrono – harmonogramu pracy możemy w zakresie tygodnia, określić dla każdego dnia przedziały czasowe z różnymi temperaturami w pomieszczeniach.

Pozwala to na dużo efektywniejsze gospodarowanie paliwem, poprzez ograniczenie grzania w okresach kiedy nie ma nas w domu lub po prostu wolimy niższą temperaturę nocą, ale za to rano lubimy nagrzane pomieszczenia – to wszystko możemy ustawić jedną funkcją sterownika.

Jak one grzeją?

Piecyki Eva Calor wyposażono w wentylator, który poprzez nadmuch wymusza konwekcję i bardzo szybko napełnia nasze wnętrza ciepłem. Stopień nadmuchu jest związany z moca piecyka w pięciostopniowej skali. Zmieniając moc grzewczą zmieniamy również siłę nadmuchu. 

Dodatkowo niektóre piecyki mają możliwość ogrzewania kilku pomieszczeń równocześnie.

Dzieje się to za pośrednictwem dystrybucji gorącego powietrza. Rodzaje i sposoby rozdziału ciepła najlepiej przedstawiają poniższe diagramy:

Eva Calor

Po obróceniu wentylatora nadmuchowego kierujemy do pomieszczenia o pow. ok. 25m2 przez ścianę.

Reszta ciepła zostaje wypromieniowana do pomieszczenia, w którym zmontowano piecyk.

Możliwość ogrzewania równocześnie dwóch pomieszczeń – drugie ok. 35m2 przez ścianę przyległą do piecyka. 

Możliwość ogrzewania równocześnie dwóch pomieszczeń jednego w którym piecyk się znajduje oraz drugiego w odległości nawe 5m do piecyka i powierzchni nawet do 45m2.

Odwiedź stronę producenta tutaj

Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem firm:

Skontaktuj się z nami

W czym możemy Ci pomóc?
    * Pole wymagane

    W czym możemy Ci pomóc?
    error: Zawartość zabezpieczona.